2024. április
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Összes program megtekintése ›

Programajánlatok a Nyírjesi Füvészkert és Vadaspark Erdészeti Erdei Iskola szervezésében

Iskolásoknak, családoknak, természetjáróknak, érdeklődő csoportoknak igény szerint választható programok egész évben.

Erdei iskolai programok (min. 10 fő)

1.Látogatás a Nyírjesi Füvészkert és Vadasparkban

A Füvészkert növényvilágának megismerése: sétánk során felfedezzük három kontinens (Amerika, Ázsia, Európa) jellemző fáit, cserjéit. A 2 km hosszú tanösvény bejárásával a növények mellett megismerkedünk a helyi madár- és rovarvilággal, továbbá a holt fa szerepével is.

A vadaspark állatai: foglalkozás egyik fő témája az állatokkal való megfelelő bánásmód elsajátítása, a saját és az állatok testi épségének megóvása érdekében. A séta során megismerkedhetnek a park lakóival. Sok érdekes információval gazdagodhatnak a részvevők.

Természetvédelem: az erdei iskola helyszínének bejárása előtt összegyűjtik a gyerekek a parkban betartandó szabályokat, természetvédelemmel kapcsolatos teendőket.

 

2.Mivel foglalkozik az erdész?

Erdész vezetésével útnak indulva kényelmes erdei sétát teszünk, miközben bemutatásra kerülnek az erdész évszakos munkái, kipróbálásra kerülnek a leggyakrabban használt erdészeti eszközök. Mindennapi történeteken keresztül megismerjük az erdésszel kapcsolatban álló egyéb foglalkozásokat, a munkaszervezés egyszerű lépéseit. Játékos formában ismertetjük az erdők megújítását, a fény szerepét és a fahasználat egyes módozatait. Egyszerű számításokat, becsléseket teszünk, famagasság mérés, köbtartalom mérése során. A gyerekek megismerhetik a természetben való helyes viselkedés szabályait.

3.Mivel foglalkozik a fővadász?

Vadőr vezetésével történő terepi foglalkozásunk során az erdő- és vadgazdálkodás kapcsolatáról, a vad életszükségleteinek kielégítéséről, a területek vadeltartó képességéről, a vadszámlás, vadkár fogalmairól és az évszakos teendőkről beszélgetünk. Nyomolvasási gyakorlatot szerzünk lábnyomok, váltók, túrások, kaparások stb. felfedezésével. Az út során útba ejtünk néhány vadgazdálkodási berendezést (magasles, nagyvadetető, szóró, sózó, forrás, mesterséges dagonya) és jelzést (stand, tilos lő irány). A takarmányozás, vadföldek szerepe is ismertetésre kerül.

4.Milyen a jó gazda? – Vadaspark házi állatainak gondozása

Foglalkozás során megismerkedhetünk a vadaspark háziállataival. Etetésük, itatásuk, férőhelyük takarítása közben megfejtjük a házi állatok hasznosítási lehetőségeit, kultúrális jelentőségüket.

 

Sportolási lehetőségek:

- Íjászat

- Trambulin bérlés

- Tollaslabda

- Football